19-04-2017
Niedosyt po porażce

Niestety przegraną w stosunku 1:2 zakończyło się spotkanie pomiędzy Olimpią  a Miedzią II Legnica. Od początku mecz był bardzo otwarty i piłkarze bardziej skupiali sie na atakach niż na obronie. Najpierw w słupek gospodarzy uderzył Zatwarnicki, potem w poprzeczkę gości Baszak. Mecz był szybki, choć nie brakowało niedokładności na grząskim boisku w Kowarach. Do przerwy pomimo wielu sytuacji z obu stron wynik plasował się na poziomie 0:0. Zaraz po przerwie obrońca Miedzi zagrał ręką w polu karnym i rzut karny na bramkę zamienił Baszak. Olimpia oddała pole gry gościom groźnie kontratakując, jednak po chwili Miedź dostała prezent od sędziego w postaci rzutu karnego,którego nie było, ale zawodnik przeciwnika uderzył w słupek. Niedługo potem sędzia podyktował kolejny kontrowersyjny rzut karny za zagranie ręką Smoczyka i tym razem również piłkarz Miedzi sie nie popisał, Kazakov wybronił jedenastkę. Niestety koszmarny błąd Smoczyka doprowadził do remisu, a w końcówce meczu Chodyga pięknym strzałem wyprowadził Gości na prowadzenie. Podsumowując, Olimpia miała ogromną szansę na zdobycie kompletu punktów, gra mogła się podobać nielicznym kibicom, lecz błędy indywidualne znowu zaważyły na wyniku spotkania.

skład Olimpii : Kazakov- Jaros, Kosmakovas, Smoczyk, Kraiński (Krupa 80' ), Malarowski, Zieliński, Gargas ( Kloczkowski 70' ), Gałach, Zatylny ( Bębenek 46' ), Baszak