02-10-2016
Pierwsza porażka w Kowarach

Dziesiąta kolejka rozgrywek III ligi okazała się przykra dla kowarskich kibiców, bowiem Olimpia doznała porażki 1:3 z rezerwami Śląska Wrocław. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Mateusz Baszak w 54 min.

Kiedy w pierwszej minucie Mateusz Baszak silnym strzałem głową z 11 metrów ostemplował poprzeczkę wydawało się, że Olimpia zgarnie kolejne punkty w III-ligowych realiach. Niestety, zimny prysznic podziałał na gości piorunująco i od tej chwili przejeli inicjatywę raz po raz atakując naszą bramkę. W 16 min błąd popełnił Marcin Chrobak, który wypuścił piłkę z rąk po niezbyt mocnym strzale, a Artur Łuczkiewicz dopełnił formalności umieszczjąc piłkę w bramce. Teraz z kolei Olimpia zaczeła atakować, co prócz kilku rzutów rożnych niewiele nam przyniosło. Rywal czyhał na kontry i jedna z nich, w 32 min zakończyła się powodzeniem. Napastnik Śląska ograł naszych obrońców z lewej strony pola karnego i wyłożył jak na tacy piłkę Danielowi Łuczakowi, który podwyższył prowadzenie gości. Tuż przed przerwą gospodarzy pogrążył Maciej Matusik pakując piłkę w krótkim rogu bramki Chrobaka i obie drużyny w zgoła odmiennych nastrojach schodziły do szatni.

W drugiej części na boisku zobaczyliśmy Piotra Smołucha i Macieja Gargasa. W 54 min Mateusz Baszak zamknął akcję Daniela Gałacha czym dał nadzieję na korzystny wynik naszej drużynie. Mimo ciągłych ataków, jak się okazało była to jedyna bramka Olimpii w tym meczu.Pech nie opuścił nas nawet w 90 min, kiedy po raz drugi gości od utraty gola uchroniła poprzeczka po strzale Gałacha.

OLIMPIA KOWARY - ŚLĄSK II WROCŁAW 1:3 (0:3) bramka: Baszak (54)

Skład Olimpii: Chrobak (46 Smołuch), Zieliński, Bębenek, Smoczyk, Jaros (60 Zatylny), Kosmacovs, Malarowski, Chajewski, Baszak, Gałach, Vitolnieks (46 Gargas)

Rezerwowi:Michałek, Kraiński, Rudnicki

Skład Śląska: Budzyński, Łuczkiewicz, Wiech, Sobczak, Repski, Matusik, Łyszczarz,Kohut, Kuriata, Łuczak, Przybylski

Rezerwowi: Sobczak, Danielik, Kotfas, Kubacki, Wrótny, Cieśla, Stempin