23-04-2017
Porażka w meczu o wszystko

Wysoka przegraną 0:4 zakończyło się spotkanie pomiędzy Olimpia Kowary a Unia Turza Sląsk.
Od początku spotkania obie ekipy grały bardzo ostrożnie, zwłaszcza Unia, która przyjmowała rywala na własnej połowie, licząc na kontrataki. Po jednym z nich  piłka trafiła do naszej bramki faulując Jarosa, czego sędzia nie chciał zobaczyć i skutkiem był wynik 0:1. Jaros musiał zejść z kontuzją, co łącząc z absencjami Zielińskiego i Kraińskiego, stawiało naszą obronę w krytycznej sytuacji. Niedługo potem błąd Kosmakovasa wykorzystali goście i było 0:2. Na drugą połowę piłkarze Olimpii wyszli zmotywowani nieustannie goszcząc na połowie przeciwnika, niestety niewiele z tego wynikało. Turza mądrze się broniła, licząc na kontrę. Swoich sytuacji Olimpia nie wykorzystała, Baszak uderzał głową w poprzeczkę, Gałach z głowy minimalnie obok słupka. Niestety dwie kontry gości i skończyliśmy mecz z 4 bramkami w naszej siatce. Podsumowując , słaby mecz Olimpii, która nie mogła znaleźć recepty na mądrą grę obronną przeciwników.

Skład Olimpii : Kazakov - Jaros ( Krupa 30' ) , Kosmakovas, Smoczyk, Bębenek - Malarowski D. , Malarowski M. , Gałach , Gargas ( Kloczkowski 46' ) , Baszak, Zatylny ( Gierasimczuk 75' )