17-09-2016
W Żmigrodzie bez argumentów

Bolesnej porażki 4:1 doznała kowarska Olimpia w meczu wyjazdowym z Piastem Żmigród. Jedynego gola zdobył strzałem głową Mateusz Baszak w 41 min.

Już w 8 min gospodarze objeli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie rożnym za sprawą Damiana Celucha. Zanim opadły emocje Olimpia miała dwie dogodne okazje, przy odrobinie szczęścia, do objęcia prowadzenia. Najpierw Raivis Vitolnieks minimalnie chybił z 14 metrów, a minutę później z błędu przy wyprowadzeniu piłki przez bramkarza gospodarzy nie skorzystał skutecznie Jevgenijs Kosmacovas posyłając piłkę nad poprzeczką. Piast cofnął się na swoją połowę wyczekując na okazję do kontry. Ta taktyka przyniosła im w 31 min kolejnego gola, którego zdobył Grzegorz Mazurek. Olimpia dalej prowadziła grę, a kolejne gole powinien strzelać Piast, który kontrował dzisiaj znakomicie. Najpierw Mazurek minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką, a chwilę później sędzia odgwizdał minimalną pozycję spaloną napastnika miejscowych, dzięki czemu unikneliśmy trzeciego gola. W 41 min nadzieję w serca kibiców Olimpii wlał Mateusz Baszak, który głową pokonał Szczerbala po rzucie rożnym wykonywanym przez Jarosa. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie od początku próbowaliśmy doprowadzić do remisu, lecz dzisiaj nie mieliśmy za wiele do powiedzenia przy dobrze dysponowanych gospodarzach. Pierwsze ostrzeżenie dostaliśmy w 55 min gdzie od utraty gola uchroniła nas poprzeczka po strzale aktywnego Mazurka, Napastnik gospodarzy w 72 min już się nie pomylił i dał miejscowym ponownie dwubramkowe prowadzenie czym odebrał ochotę do gry naszym zawodnikom. Już w doliczonym czasie gry zrezygnowanych kowarzan dobił Jurij Furta umieszczając piłkę przy krótkim słupku bramki Smołucha.

To najdotkliwsza porażka Olimpii w rozgrywkach III ligi po 9 kolejkach. Dzisiaj Piast wygrał w pełni zasłużenie,obnażając wszystkie nasze braki mógł strzelić jeszcze więcej goli. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ze względu na turniej Regions Cup, na który powołanie otrzymał Mateusz Jaros. Trener Tiereszczenko będzie miał zatem czas by podnieść morale zespołu po porażce i przygotować zawodników do następnego meczu z rezerwami Śląska Wrocław.

PIAST ŻMIGRÓD - OLIMPIA KOWARY  4:1 ( 2:1) bramki: Celuch (8), Mazurek (31,72), Furta (90) - Baszak (41)

Skład Piasta: Szczerbal,Pilarski,Celuch,Jajko, Mazurek, Majbroda, Kendzia, Stachowiak, Furta, Krzanowski, Gołębiewski

Skład Olimpii: Smołuch, Jaros, Smoczyk, Bębenek, Zieliński, Vitolnieks (46 Gałach) Kosmacovas (65 Chajewski), Malarowski, Baszak, Zatylny, Gargas